KSIĘGA GOŚCI


Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska
osobista strona www
Witam

Dzięki naszym przyjaciołom, którzy wiją swoje gniazdko w Waszym cudnym Jemiołowie i my poznajemy jego uroki. Historia Jemiołowa i okolicznych zapomnianych miejsc odkrywana przed nami to niezwykła lekcja prawdziwej ludzkiej historii.
pozdrawiam Jemiołów

Mam nadzieje, iż za rok znów Jemiołów odwiedzimy :)
2010-08-16 23:18:17
Zofia Barwińska
Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Jemiolowa. Mile wspomnienia z rodzinnej wsi.
2010-07-26 23:16:04
lesur
Remarquable site , grace à sa traduction en français j'ai compris que le village de Malkendorf que j'ai longtemps recherché n'existait plus.
2009-11-04 16:20:04
Beata Chmura- Mika
Witam,
bardzo miło jest zobaczyc miejsca, które pamietam z dzieciństwa, a Tata darzy sentymentem. Dalszych sukcesów życzę.
2009-02-24 08:18:24
Kiełbasa Leszek Ptaszkowa-Nowy Sacz
Dawno nie byłem w Jemiołowie.Pozdrawiam rodzine i starych znajomych.
2009-01-11 17:34:33
Andrzej Żakowski
Serdeczne Życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia I Nowego Roku dla Wszystkich Mieszkańców drogiego mi Jemiołowa
przesyła Andrzej z Warszawy
Szczęść Wam Boże!
2008-12-21 13:34:05
Teresa Mirosław Mucha
Bardzo piękna wioska wraz z okolicą.Mili ludzie,byliśmy tam kilka razy.Ktoś napisał ,,bliżej nieba,,i chyba tak jest.POZDRAWIAMY mieszkańców a szczególnie sołtysa!!!
2008-11-10 18:24:32
Aleksandra Zdzińska
Super strona;)) Jemiołów jak to Jemiołów...:) Zmienia się ale i tak pozostaje taki sam:)... Wymarzone miejsce na wakacje:) Pozdrawiam:**
2008-10-30 12:23:01
ROMAN
osobista strona www
CZEŚĆ , WITAM WAS SERDECZNIE , BARDZO FAJNA STRONA
2008-10-25 17:38:09
A. Wł. Gwizdowie
Herb Jemiołowa bardzo nam się podoba. Pięknie ukazuje specyficzny charakter naszej miejscowości, a więc jemiołę i jemiołuszki. Jemioły, w każdym razie na drzewach, a i jemiołuszki trudno spotkać.
2008-06-26 17:15:04
Ryszarda Adamowicz [Sobolewska]
JEMIOŁUSZKA w JEMIOŁOWSKIM HERBIE

Niewielki ptak wędrowny z rodziny jemiołuszkowatych,chroniony, zamieszkujący tajgę i lasotundrę
Jemiołuszki gościmy w naszych ogrodach tylko w miesiącach jej zimowych przelotów od XI do III–IV. Żywią się owocami głogu,jarzębiny,ligustra,ognika szkarłatnego i owocami jemioły od których pochodzi ich polska nazwa. Dlatego dobrze jest posadzić kilka krzewów których owoce będą zimą nie tylko przyozdabiać nasz ogród ale i wabić ptaki. Jemiołuszki są bardzo ciekawie ubarwione i w porównaniu z innymi naszymi ptakami wygląda wręcz bajkowo. Śpiew jemiołuszek jest cichy, świergotliwy, przypominający dzwonienie.
2008-06-24 12:05:04
Andrzej Żakowski
Brawo dla Wszystkich Mieszkańców i Rady Sołeckiej za herb Jemiołowa. Z uwagą śledzę stronę drogiego mi miejsca i z radością przeczytałem o finale Waszej idei herbowej. Jest ładny i na pewno będzie wizytówką piękniejącego Jemiołowa.
Cieszą mnie wypowiedzi mieszkańców w artykule Gazety Lubuskiej o urokach rodzinnej wioski i planach rozwoju agroturystyki.
A czym "gorszy" Jemiołów od Łagowa? Nie ma zamku? Jest piękny zabytkowy kościół,ładne domy, aleje drzew, pełno kwiatów, trawa, stawy, rzezby, wystawa maszyn. Cisza i spokój,
życzliwi mieszkańcy to przewaga nad Łagowem. Doskonała baza do
wycieczek pieszych, rowerowych, autem: lasy,jeziora,zabytki w zasięgu do 40 km. Cóż więcej potrzeba aby wypocząć i zwiedzić piękną Ziemię Lubuską.
Szczęść Boże Wszystkim Mieszkańcom.
Serdecznie pozdrawiam.
2008-06-21 13:10:33
Jacek Przybysz
Mieszkałem Tu siedem lat, było super, nigdy nie zapomnę tej atmosfery wsi z końca świata, najpiękniejszy był poligon i śpiew lecących ciągle do góry skowronków. Ale to już nigdy nie wróci. Można by było napisać wiele, ale po co?
2008-06-20 15:28:36
Igor Odrowski 'chados'
super stronka dużo sie zmieniło w Jemiołowie :):) poZdro
2008-06-19 09:32:41
Arkadiusz Świerzko
Jemiołów jest wioską gdzie można odpocząć i spędzić miłe chwile w śród pięknej zieleni i kwitnących kwiatów.Po lewej stronie wsi można zwiedzić rzeźby które przypominają dawne czasy naszych przodków.Z prawej strony Jemiołowa zgromadzone są nasze wioskowe narzędzia pracy,którymi nasi dziadkowie pracowali by zarobić na ten chleb.W śród pięknej zieleni można usłyszeć śpiew ptaków,grające świerszcze i doniosły rechot żab dobiegający z pobliskich stawów.Widok dzikiej kaczki prowadzącej drogą brukową swoje potomstwo z jednego stawu do drugiego cieszy me oko najbardziej.Uwielbiam te nasze letnie wieczory które są radosne i miłe.
Arkadiusz Świerzko
2008-06-15 09:03:16
Władysław GWIZD
Cieszy nas niezmiernie, że nasza piękna wioseczka zmienia swoje oblicze, zmienia swój wygląd. To niewątpliwa zasługa ludzi tu mieszkających, ich chęci do tworzenia, do pozostawienia czegoś po sobie dla następnych pokoleń, dla historii - to cieszy. Ale to także duża zasługa naszego wspaniałego sołtysa, Stanisława Muchy, który swoim zapałem i zaangażowaniem natchnął wielu Jemiołowian do inicjatywy oraz pokazał jak powinno się gospodarować.
2008-06-02 10:38:10
Anna i Wladyslaw GWIZDOWIE
osobista strona www
Dla nas jest to wielka przyjemnosc przebywac w tym miejscu, wsrod Jemiolowskich pieknych lip, sluchajac kumkania zab, spiewu ptakow, czy cykania swierszczy. Cieszymy sie ze jestesmy juz mieszkancami Jemiolowa, ze juz niedlugo, po powrocie z Norwegii, bedziemy mogli wesprzec, swoja inicjatywa, dzialania wspanialych naszych Jemiolowskich znajomych i przyjaciol.
2008-05-15 09:49:14
MONIKA BIDZIŃSKA
Piękna strona. Dla mnie Jemiołów zawsze będzie najpiękniejszy na świecie ;-))
2008-05-06 12:18:42
Ryszard Ratajczak
super strona często ją odweiedzam pozdrowienia dla mieszkańców Jemiołowa. Czarek tak trzymaj.
2008-02-21 15:15:04
Władyslaw GWIZD
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich naszych znajomych i przyjaciół w Nowym 2008 Roku, przesyłają Ania i Władek.
Jest nam niezmiernie miło że teraz mamy możliwość podzielić się naszymi opiniami i wrażeniami na łamach internetowej strony Jemiołowa. Mamy nadzieję że pozwoli ona, dzięki szerokiemu dostępowi przez internet, na lepszy turystyczny rozwój naszego pięknego regionu i Jemiołowa.
2008-01-20 12:15:02
Tadeusz Ostrowski
Dużo szczęścia,zdrowia i powodzenia - to tradycyjne najszczersze życzenia. Roku Szczęśliwego - niech obficie da, co ma najlepszego. Życzę wszystkim mieszkańcom JEMIOŁOWA terażniejszym i byłym.
2008-01-02 23:25:31
Krzysztof Dolatowski
Bardzo fajny pomysł :)
2008-01-02 14:35:16
Monika Paszkowska
Bardzo fajna strona , a zdjęcia z art. Idą Święta są BOSKIE !!!!.
2007-12-24 10:30:14
Agnieszka Smulska
Mamo, to bardzo ładne co napisałaś:)
Jemiołów to miejsce moich dziecięcych wakacji i wspomnień.
Pamiętam zbieranie całych worków łubinu w takich roboczych rękawicach - można było dorobić na lody:)Najlepszym miejscem był poligon:(
Pamiętam radzieckie wojsko, żołnierzy i jeepa którym obwozili dzieciaki(mnie również)dookoła wioski. Rozdawali jakieś blaszane ordery, znaczki no i te suchary.
Pamiętam stada wracające z poligonu - barany a za nimi krowy, których bardzo się bałam.
Pamiętam żniwa i podrapane ciało od zboża.
Wreszcie klub, gdzie chodziłam na dyskoteki i wielki wóz ułożony z gwiazd, gdzie tylko w Jemiołowie tak pięknie wygląda...
Serdecznie wszystkich pozdrawiam:)
2007-12-16 20:41:15
Ryszarda Adamowicz [Sobolewska]
JEMIOŁÓW to wspomnienia z lat 1951-1970, które związane są z moim Domem Rodzinnym. Jako dziecko topiłam się w stawie, który był przed domem państwa Bednarskich. Obecnie nie ma po nim śladu bo staw został zasypany i mieszka tam kuzyn z rodziną. Okres Szkoły Podstawowej: to wygrany konkurs rysunkowy -1 miejsce w powiecie Świebodzin a nagrodą była książka ”Wędrówki indyjskie po kraju”. Wiele wspomnień związanych z ciężkimi pracami w polu takie jak: sianokosy, prace przy młóceniu zboża, rwanie lnu. Wystawa maszyn rolniczych przy jednym ze stawów jest tego dowodem. Lżejsze prace to wypas krów i owiec na poligonie wojskowym. Latem gospodarze spędzali swoje bydło i owce w tabuny. Za 3 krowy włączone do tabunu gospodarz zobowiązany był opiekować się całą gromadą 1 dzień. Siłą pociągową były konie, które na noc pędzono na poligon i ze spętanymi przednimi kopytami zostawiano aby tam odpoczywały i upajały się trawą nie zawsze zieloną. Wracające zwierzęta do domu spragnione wody, często wchodziły do stawów jak do wodopoju i przy okazji wpędzania do zagród, niszczyły ogródki warzywne i kwitnące kwiaty w ogrodzie. Obrządek to wiele prac związanych z gospodarstwem: dojenie krów, karmienie trzody chlewnej i ptactwa domowego. Lasy , do których nie raz chodziło się pieszo zbierać jagody, poziomki i maliny aby przygotować wecki na zimę. Bardzo przyjemną rzeczą było zbieranie grzybów i do dziś mile wspominam wypady do lasu z rodziną. Poligon wojskowy i żołnierze stojący na warcie przy szlabanach, rozdający dzieciom suchary i pociski, które nie raz świszczące wpadały nie opodal domów. Pamiętam dzieżę i zapach domowego chleba, upieczonego przez moją mamę oraz smak masła wyjętego z maselnicy drewnianej. Mile wspominam zabawy wiejskie tak zwane potańcówki, które nie raz odbywały się w prywatnych mieszkaniach. Święta to zapach wędzonej kiełbasy i pieczonej szynki przez mojego tatę w wybudowanej przez siebie wędzarni. Należy pamiętać, że takie rzeczy zdarzały się raz lub dwa razy do roku. Dzisiaj JEMIOŁÓW jest inny, pewnie piękniejszy, trawniki przystrzyżone, kwiaty kwitnące i nie wiadomo kiedy kończą się żniwa, bo na pola wjeżdżają kombajny i praca fizycznie nie jest tak bardzo męcząca, lecz nie czuć już zapachu dawnego chleba. Pozdrawiam Rodzinę i Znajomych Ryszarda Adamowicz [Sobolewska]
Wszystko co dawne
Dlaczego dom rodzinny widać choć go nie ma
i lampę co zgaszono trzydzieści lat temu
i psa co szczekał groźnie a chciał nas powitać
wciąż rzeczywiste to co niemożliwe
czemu to co nie jest chlebem ważniejsze od chleba
czemu ci co odeszli są bardziej obecni
i nawet dawna miłość co straszyła grzechem
stroi miny zabawne bo stała się duchem

miłość to samotność co łączy najbliższych
stąd czyste nawet co jest zbyt gorące
fotografie prawdziwe - bo już niepodobne
choćbyś nie chciał stać w miejscu tylko się spieszył
jak nagietki co kwitną przed dziesiątą rano
czemu ból pisze wiersze
nie idiotka ręka
wszystko po to by pytać
co nas łączy z ciałem
Jan Twardowski
http://foto.onet.pl/d2414,u.html
2007-12-14 18:09:42
Robert Zdzinski
Fajna strona, napewno wróce do Jemiołowa ,są tam najlepsze grzyby i najwieksze ryby spokój i cisza a to jest własnie czego sie szuka jesli p[omieszka sie w mieście kilkanascie lat. Czarek bravo,super strona.
2007-12-05 14:14:51
Peter Wilbers
Hallo Jemiolow,
ich beglückwünsche Euch zu dieser Web-site. Ich verfolge alle Aktivitäten in Jemiolow über das Internet. Ihr seit eine super gute Gemeinde. Alle die dort mit arbeiten , wünsche ich alles Gute und macht weiter so. Ich komme am 1. Dezember nach Polen.
Viele Grüße aus Banzendorf

von Dorit und Peter Wilbers
2007-11-21 17:45:43
Emilia Glabek
Mój ukochany Jemiołów moje korzenie i wspomnienia Teraz będę go częściej ''odwiedzać''Dziękuję za tę stronę Serdeczne pozdrowienia z okolic Bielska-Białej
2007-11-16 20:23:05
Ryszard Pudełko
Fantastyczna strona, tutaj się urodziłem, kocham Jemiołów. Często tu jestem. Aktualizujcie tę stronę jak najczęściej. Pozdrawiam z Bielska-Białej.
2007-11-15 17:08:44
Paweł Kubiak
Piękna ta nasza wioska!Chciejmy bliżej ją poznać odwiedzając tę świetną stronę.
2007-11-07 00:35:35
Stanisław Mucha
Pozdrawiam wszystkich gości na stronie poświęconej wsi JEMIOŁÓW.
Zachęcam do odwiedzin w naszej rozwijającej się miejscowości.
Zapraszam do podziwiania naszych starych pięknych lip, kościoła z XVIII w. skansenu maszyn rolniczych, oraz na imprezy organizowane przez radę sołecką.
2007-11-03 19:41:40
Andrzej Żakowski
Witam serdecznie i pozdrawiam Wszystkich mieszkańców uroczego i bliskiego mi Jemiołowa.
Za wpisem Pana Czarka,ja też "ciągle tu wracam"
Brawa za stronę Jemiołowa - wiadomości,fotki-ta strona "żyje".
Szczęść Boże mieszkańcom i Ich rodzinom.
2007-11-01 11:28:23
magdalena mucha
strona fajna i się rozwija, oby tak dalej
2007-10-30 09:30:45
Michał Rudolf
Mieszkaniec Jemiolowa;)
2007-10-26 18:30:36
Ryszard Gierczyk
osobista strona www
Bardzo fajna strona - księga gości rewelacja pozdrawiam
2007-10-26 09:39:24
Cezary Mucha
osobista strona www
Witam wszystkich gości zapraszam do wpisywania.
Cezary Mucha
były mieszkaniec Jemiołowa
ps. ja tu jeszcze wrócę. Pozdrawiam
2007-10-26 07:39:23
Janusz Drozda
osobista strona www
Pozdrawiam społeczność Jemiołowa, a w szczególności Czarka Muche i strażaków z OSP Jemiołów.
Bardzo fajna stronka i super zdjęcia.
2007-10-26 07:38:58

Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict