Festyn 2008
Cezary Mucha, 2009 Jul 14, 14:28

Jemiołów na wiosnę staje się ładniejszy i kolorowy.


Powstają nowe budynki, płoty, dachy, elewacje,meble ogrodowe, niebawem ma powstać kort tenisowy została zakończona budowa kuźni w skansenie. Mieszkańcy wioski starają się na różne sposoby poprawić wygląd wioski jedni robią piękne i unikatowe jedyne w swoim rodzaju meble ogrodowe inni natomiast poprawiają estetykę i wygląd własnych domów naprawiają dachy budują się też nowe domy, jedna z rodzin jemiołowskich ufundowała w 2007 roku nowy dzwon, do Jemiołowskiego kościoła, wyremontowano komin i wymieniono okno oraz ułożono w czynie społecznym taras przed klubem, jednym słowem wioska tętni życiem.
Z inicjatywy mieszkańców na stawku przy skansenie, który powstał z prywatnej inicjatywy mieszkańców jest rower wodny, na którym można popływać, rower ten jest jedyny w swoim rodzaju ,,ryby wskakują na niego same”.
Wieś od roku 2001r. współpracuje z niemiecką wsią Banzendorf , współpraca jest owocna i rozwojowa, sołtys tej miejscowości przekazał dla naszego OSP Księgę Pamiątkową-patrz foto.
W jemiołowie działa bardzo prężnie jednostka OSP. Zatwierdzono herb jemiołowa którzy stworzyli Państwo Ryszarda i Piotr Adamowicz z Gdańska. Do nabycia są naklejki z herbem Jemiołowa u Pana Mirka przy skansenie., należy również wspomnieć, że już od roku posiada własną stronę interneto www.jemiolow.net . Powstaje Plan Zagospodarowania Przestrzennego przy współpracy z Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie.
Są również problemy największe to brak dostępu do łącz internetowych, kiepska droga dojazdowa do Łagowa, brak gazu.
To, co kiedyś wydawało się minusem jemiołowa, czyli brak tras przelotowych w tych nerwowych i szybkich czasach teraz jest atutem dla mieszkańców i gości.
W ostatnią sobotę czerwca zorganizowany został festyn w Jemiołowie .Główną atrakcją było uroczyste nadanie herbu dla wsi Jemiołów poprzedzone wykładem, oraz otwarcie kuźni. Na festynie zaprezentowano prace naszych miejscowych artystów,pokaz strong-menów,pokaz żużlowca oraz motorów krosowych, gry i zabawy dla dzieci, rzut kołem, wchodzenie na słup drewniany.Organizatorzy zapewnili darmową kiełbaskę, kaszankę,grochówkę. Nagrodzono okolicznościowymi pamiątkami osoby które najbardziej angażowały się w rozwój, wygląd naszej wsi.Festyn zakończył się zabawą taneczną. W czasie trwania zabawy nasze OSP dostało polecenie do wyjazdu na zdarzenie stąd fotki z garażu wozów bojowych. Oto fotografie z tego festynu i nie tylko. Do nabycia są naklejki z herbem Jemiołowa przy skansenie w domku o numerze 38a.
Copyright ©2007-2008 jemiolow.net | All Rights Reserved
Hosting J@chhu
Valid XHTML 1.0 Strict